O známe tváre verejného života a ich názory na rôzne témy sa bulvár zaujíma dlhodobo a nakoľko sú dnes top témou migranti, utečenci a kvóty, priniesli médiá verejnosti názor aj Ibrahima Maigu, zaujímavý nielen preto, že pochádza od človeka s osobnou skúsenosťou imigranta.
Ibrahim Maiga vidí príčinu veľkej vlny vysťahovalectva v neokoloniálnom fungovaní sveta “Dlhé roky európske veľmoci zasahovali do života na africkom kontinente či Blízkom východe. Bez toho, aby rozmýšľali nad dlhodobými následkami, zapájali sa do vojen s úmyslom presadiť demokraciu – napríklad v Lýbii či Sýrii. Ťažili tiež nerastné bohatstvo alebo sa venovali lovu rýb, čím hlavne obyvateľov afrického kontinentu pripravili o zdroj potravy. A práve chudoba a ekonomické problémy, ktoré z toho vyvstali, sú dôsledkom, pre ktorý dnes mnohí utekajú zo svojich domovov nielen za lepším životom, ale aj aby pomohli svojim rodinám. Lebo nikdy predtým neboli počty utečencov také vysoké ako dnes.” vyjadril sa pre portál zivot.cas.sk, vyzval však zároveň aj k tom, aby Slováci neboli plní predsudkov a strachu voči týmto ľuďom, “Nepoznáme ich príbehy a to, čo sa stalo im, sa nám môže stať zajtra. Ktovie, kde sa raz Slováci ocitnú, ak by vojna či hlad ohrozovali ich životy. Možno by raz sami potrebovali, aby ich niekde prijali. Veď nemálo ľudí utekalo počas vojny do cudziny, do Kanady či USA. Nikto si o nich vtedy nemyslel, že sú zlodeji alebo teroristi.” Tiež zdôraznil potrebu riadneho začlenenia preverených imigrantov do našej spoločnosti “aby boli prínosom pre našu krajinu.”
O pár dní neskôr však zaskočil aj moderátorku Nového Času vo videorozhovore pre internetovú televíziu, v ktorom sa vyjadril otvorene a bez servítky na adresu západných krajín. Podľa neho, by sa o utečencov mali postarať Američania, Angličania a Francúzi, národy, ktoré vtrhli do afrických a blízkovýchodných krajín kvôli rope či zlatu a nemali by zaťažovať kvótami ekonomiky krajín ako Slovensko, ktoré napríklad v intervencii do Líbye nemalo prsty. Slovensko podľa jeho názoru vie pomôcť niekoľkým ľuďom, ale nie takým kvantám aké predpisuje Brusel. Záverečnú provokatívnu otázku moderátorky a Ibiho odpoveď si treba pozrieť.
Ibrahim Maiga, pôvodom z vnútroafrického štátu Mali prišiel do bývalého Česko-Slovenska v druhej polovici 80. rokov ako študent a takmer okamžite ako získal miestne občianstvo, stal sa známym spevákom a hercom.