Herec Tim Roth uviedol, že Tony Blair by mal byť vo väzení a dúfa, že nová televízna dráma Reg ho donúti ospravedlniť sa za vojnu v Iraku.
Tim Roth stvárnil v novej dráme Reg, z produkcie televíznej stanice BBC, protivojnového aktivistu Rega Keysiho, ktorého syn Tom bol zabitý počas vojny v Iraku.
Britský herec Tim Roth (55), ktorý niekoľko rokov pôsobil aj v USA a stvárnil množstvo filmových postáv, vrátane viacerých úloh vo filmoch režiséra Quentina Tarantina, k uvedeniu novej drámy povedal: “Vždy som cítil, že Blair by mal byť odvlečený v putách do Wormwood Scrubs (väzenie v Londýne). Myslím, že profitoval zo smrti Regovho syna a z celej vojny v Iraku. Nemám pre neho nič iné ako opovrhnutie.”
“Rád by som si myslel, že keď uvidí tento film, uzná svoju vinu a pochopí, že by mu pomohlo, keby učinil nejaké ospravedlnenie.” Reg Keysi je zakladajúcim členom organizácie Vojenské rodiny proti vojne. Jeho syn bol jedným zo šiestich členov Červených baretov, ktorí boli zabití 400-členným davom v al-Kabir v júni 2003. Vo svojich 20 rokoch bol aj najmladším z nich.
Jeremy Bernard Corbyn – britský politik a líder Labouristickej strany sa v máji tohto roku vyjadril, že vojna v Iraku bola ilegálna a každý, kto spáchal trestný čin, by mal byť postavený pred súd. “Ak [Tony Blair] spáchal vojnový zločin, tak áno. Každý, kto to spáchal vojnový zločin musí byť [súdený]. Či bude za to súdený, neviem. Mohol by byť za to súdený? Pravdepodobne.” vyjadril sa k osobe Tonyho Blaira.
Corbyn je dlhoročným odporcom vojny v Iraku, ktorú začali Spojené štáty, ku ktorej sa Veľká Británia pridala a ktorá stála život najmenej 600-tisíc Iračanov počas viac ako štyroch rokov. Odstránenie diktátora Saddáma Husajna tiež spôsobilo súčasnú situáciu, keď militantná skupina ISIS ovláda významnú časť krajiny v brutálnej občianskej vojne, ktorá pokračuje dodnes. Bezpečnostná rada OSN odmietla vtedy podporiť inváziu a varoval, že neexistujú žiadne dôkazy o údajných “zbraniach hromadného ničenia”. Žiadny dôkaz, o ktorom presviedčali Američania a Angličania, nebol nakoniec ani nájdený.